• 20 września 2020

Fundacja En Arche w Telewizji Polskiej

Mira Jankowska w TVP3

Fundacja En Arche w Telewizji Polskiej

Fundacja En Arche w Telewizji Polskiej 1024 683 Fundacja En Arche

Fundacja En Arche działa na rzecz rozwoju i popularyzacji nauki i edukacji. Działalność Fundacji jest coraz szerzej znana, o czym świadczy niedawna rozmowa w TVP3 Warszawa.

W środę 09.09.2020 dr Mira Jankowska, rzecznik oraz PR menedżer Fundacji En Arche, gościła w programie informacyjno-publicystycznym pt. „Warszawski Dzień”. Dr Jankowska mocno angażuje się w działalność Fundacji m.in. poprzez prowadzenie podcastów „EN jak… nauka” oraz udzielanie odpowiedzi na często zadawane pytania w dziale FAQ. Podcasty dostępne są na platformie Soundcloud oraz na stronie „W poszukiwaniu projektu”, nagrania dla działu FAQ znaleźć można na facebookowym portalu Fundacji En Arche oraz na stronie „W poszukiwaniu projektu”, zaś wspomniana rozmowa dostępna jest na stronie TVP3 Warszawa.

W programie telewizyjnym dr Mira Jankowska opowiedziała o działalności Fundacji, o tym, w jaki sposób przyczynia się ona do rozwoju nauki, jakie podejmuje inicjatywy oraz jak wspiera naukę i osoby chętne rozwijać swoją wiedzę. Warto, aby o inicjatywach Fundacji dowiadywało się jak najwięcej osób, a wystąpienie w programie informacyjno-publicystycznym było niewątpliwie jednym ze środków realizacji tego celu.

Dr Jankowska wspomniała również o teorii inteligentnego projektu, która jest szeroko stosowana w różnych dziedzinach nauki. Jest ona – jak powiedziała – ogólną teorią rozpoznawania projektu (na co wielokrotnie zwracał uwagę prof. Kazimierz Jodkowski[1]). Co ciekawe, jedynie pewne jej zastosowania budzą kontrowersje, o czym szerzej można poczytać na stronnie „W poszukiwaniu projektu”[2].

Zaproszenie dr Jankowskiej do Telewizji Polskiej było dla Fundacji En Arche bardzo cenne, gdyż dzięki temu o działalności Fundacji dowiedzą się kolejne osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób dociekliwych, ceniących wolność myśli, a także angażujących się w rozwój nauki.

[1] Por. K. Jodkowski, Epistemiczny układ odniesienia teorii inteligentnego projektu, „Filozofia Nauki” 2006, t. 1, nr 53, s. 95-105 [dostęp 17 IX 2020]; K. Jodkowski, Antynaturalizm teorii inteligentnego projektu, „Roczniki Filozoficzne” 2006, t. 54, nr 2, s. 63-76 [dostęp 17 IX 2020].

[2] Por. K. Jodkowski, Teoria inteligentnego projektu, „W poszukiwaniu projektu” [dostęp 17 IX 2020]; Czym jest teoria inteligentnego projektu, „W poszukiwaniu projektu” [dostęp 17 IX 2020].